Ustvarjalna sobota Društva steklarjev Slovenije

Prvo soboto v juliju smo se po dolgem času zbrali člani Društva steklarjev Slovenije na srečanju na gradu Podsreda. Ker društvo promovira steklarstvo kot dejavnost, ustvarjanje s steklom, spodbuja k ohranjanju zgodovinskega stekla, spodbuja mojstre k umetniškemu ustvarjanju unikatov, organizira tudi različne kreativne delavnice s steklom. Lepo vreme je privabilo precej obiskovalcev, ki so si z zanimanjem ogledovali mojstre pri ustvarjanju s steklom, v nekaterih delavnicah pa so gostje tudi aktivno sodelovali.

Grad Podsreda, pravijo mu najbolj grajski grad na Slovenskem, je atraktiven zaradi svoje lege, mogočnosti in zbirk, ki jih ponuja na ogled. Obiskovalce navduši arhitektura z vsebino, za otroke je posebej adrenalinsko iskanje zaklada, med vsemi stalnimi zbirkami bi izpostavila razstavo zgodovinskega stekla, ki jo je pred leti postavil Kozjanski park v sodelovanju z Društvom steklarjev Slovenije, kustos pa je bil Jože Rataj; tudi na Kozjanskem je bilo kar nekaj glažut in prikaz zgodovine steklarstva se lepo vključi v celotno zgodbo gradu in kraja. Obiskovalci si lahko ogledajo tudi avtorsko razstavo steklenih in srebrnih izdelkov Petre Bric iz Ljubljane, članice Društva steklarjev Slovenije, za njo pa bo v drugi polovici julija razstavljala steklene izdelke Mirjam Kosec iz Ljubljane, tudi članica društva, tako da bo v poletju mogoče videti na Gradu Podsreda tudi sodobno umetniško ustvarjanje v steklu.

Erna Ferjanič